Pasakojimas

Brazilijos prezidentai ir valdovai


Toliau pateiktas Brazilijos Federacinės Respublikos prezidentų sąrašas, kuriame yra visi žmonės, kurie šalies istorijoje vadovavo vyriausybei ir valstijai.

Metai

Respublikos Prezidentai

15/11/1889
25/02/1891

Maršalas Deodoro da Fonseca
(Laikinoji vyriausybė)

25/02/1891
23/11/1891

Maršalas Deodoro da Fonseca
(Išrinktas Steigiamajame suvažiavime; atsistatydino)

23/11/1891
15/11/1894

Maršalas Floriano Peixoto
(Viceprezidentas; užima pareigas)

15/11/1894
15/11/1898

„Prudente de Moraes“
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu)

15/11/1898
15/11/1902

Pardavimų laukai
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu)

15/11/1902
15/11/1906

Rodriguesas Alvesas
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu)

15/11/1906
14/06/1909

Afonso Penas
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu; mirė eidamas pareigas)

14/06/1909
15/11/1910

Nilo gabalas
(Pirmininko pareigas perėmė viceprezidentas)

15/11/1910
15/11/1914

Maršalas Hermesas da Fonseca
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu)

15/11/1914
15/11/1918

Wenceslas Brás
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu)

1918

Rodriguesas Alvesas
(mirė neužimdamas prezidento pareigų)

15/11/1918
28/07/1919

Delfimas Moreira
(Viceprezidentas pradėjo eiti pareigas)

28/07/1919
15/11/1922

Epitacio Pesoa
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu)

15/11/1922
15/11/1926

Arthuras Bernardesas
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu)

15/11/1926
24/10/1930

Vašingtono Luisas
(Išrinktas prezidentu tiesioginiu balsavimu; jį nušalino 30-ies metų revoliucija)

1930

Julio Prestesas

24/10/1930
03/11/1930

Jonas Jonas Menna Barreto
(Laikinoji valdyba)

24/10/1930
03/11/1930

Jose Isaiah iš Noronha
(Laikinoji valdyba)

24/10/1930
03/11/1930

Augusto Tasso Fragoso
(Laikinoji valdyba)

03/11/1930
20/07/1934

„Getúlio Vargas“
(Laikinoji vyriausybė)

20/07/1934
10/11/1937

„Getúlio Vargas“
(Išrinktas Steigiamajame susirinkime)

10/11/1937
29/10/1945

„Getúlio Vargas“
(„Estado Novo“ vadovas; atiduotas į pareigas)

29/10/1945
31/01/1946

Jose Linharesas
(Ministras perėmė pirmininkavimą)

31/01/1946
31/01/1951

„Eurico“ Gasparas Dutra
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu)

31/01/1951
24/08/1954

„Getúlio Vargas“
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu; nusižudė)

24/08/1954
08/11/1955

Kavos sūnus
(Viceprezidentas pradėjo eiti pareigas, jam buvo užkirstas kelias 1955 m.)

08/11/1955
11/11/1955

Carlosas Luzas
(Atstovų rūmų pirmininkas pradėjo eiti pareigas)

11/11/1955
31/01/1956

Nereu de Oliveira Ramos
(Senato vicepirmininkas perėmė pirmininkavimą)

31/01/1956
31/01/1961

Juscelino Kubitschek
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu)

31/01/1961
25/08/1961

Jânio rėmai
(Išrinktas atsistatydinti po 8 mėnesių)

25/08/1961
08/09/1961

Paschoal Ranieri Mazzilli
(Laikinai pradėjo eiti Deputatų rūmų pirmininkas)

08/09/1961
24/01/1963

João Goulartas
(Pirmininko pavaduotojas pradėjo eiti pareigas. Parlamentarizmas patvirtintas)

24/01/1963
01/04/1964

Paschoal Ranieri Mazzilli
(Atstovų rūmų pirmininkas pradėjo eiti pareigas)

15/04/1964
15/03/1967

„Castello Branco“
(Išrinktas Nacionalinio Kongreso)

15/03/1967
31/08/1969

Costa e Silva
(Netiesiogiai išrinktas; susirgo eidamas pareigas)

31/08/1969
30/10/1969

Aurelio Lyra
(Laikinai priėmė karinė valdyba)

31/08/1969
30/10/1969

Augusto Radamakeris
(Laikinai priėmė karinė valdyba)

31/08/1969
30/10/1969

Márcio Melo
(Laikinai priėmė karinė valdyba)

30/10/1969
15/03/1974

Emílio Garrastazu Médice
(Netiesiogiai išrinktas)

15/03/1974
15/03/1979

Ernesto Geiselis
(Netiesiogiai išrinktas)

15/03/1979
15/03/1985

Jonas Krikštytojas iš Figueiredo
(Netiesiogiai išrinktas)

1985

Tancredo Neves
(Netiesiogiai išrinktas; mirė inauguracijos išvakarėse)

15/03/1985
15/03/1990

Jose Sarney
(Viceprezidentas pradėjo eiti pareigas)

15/03/1990
02/10/1992

Fernando Collor de Mello
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu; apkaltintas)

02/10/1992
01/01/1995

Itamaras Franco
(Viceprezidentas pradėjo eiti pareigas)

01/01/1995
01/01/2003

Fernando Henrique Cardoso
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu)

01/01/2003
01/01/2011

Luís Inácio Lula da Silva
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu)

01/01/2011
31/08/2016

Dilma Vana Rousseff
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu)

31/08/2016
01/01/2019

Mišelis Temeras
(Pirmininko pavaduotojas, pradėjo eiti pareigas po apkaltos savininkui Dilmai Rousseffui)

01/01/2019

Jairas Bolsonaro
(Išrinktas tiesioginiu balsavimu)


Vaizdo įrašas: Japonijos imperatoriaus vizitas Lietuvoje 2007 gegužės 26-27d. (Gegužė 2021).